برای اینکه این نکته را خوب دریابیم که چرا طراحی یک وب سایت خوب و سنجیده در کسب و کارمان یا ... در دنیای امروز بسیار حائض اهمیت است. اکنون به چند دلیل میپردازیم.
 
 
1. وب سایت شما تیم فروش شما را قویتر میکند:
اگر طراحی و ایجاد وب سایت به درستی انجام شود، می تواند چون فروشنده ای آنلاین عمل کند که شبانه روز هفته به مشتریان شرکت شما کالا یا خدمات ارائه می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده ، در حال حاضر 57 درصد از مشتریان بالقوه سازمان های تجارت پیش از انکه با فروشنده تماس بگیرند تصمیم خرید خود را اتخاذ کرده اند. این بدان معناست که مشتری پیش تر قبل از بر قراری اولین ارتباط با عامل فروش شما از دوستان و آشنایان خود مشورت گرفته اند، به صورت آنلاین تحقیق کرده اند و یا در وب سایت های رقبای شما جستجو کرده اند.
 
2.وب سایت عامل ایجاد اعتبار نام تجاری است:
داشتن یک وب سایت برای کسب و کار و یا سازمان رکن اساسی استراتژی نام تجاری شما است. نام تجاری شما تصویر ذهنی مردم از سازمان شما است. نام تجاری قوی و موثر در ایجاد یک تصویر خوب از شما در ذهن عموم مردم کمک مهمی خواهد کرد. استراتژی بد تاثیری معکوس خواهد داشت. به همین دلیل حساب شده عمل کردن در این مورد ضروری است زیرا سایت شما جنبه قابل توجه و نمود بیرونی نام تجاری شما تلقی می شود. اگر وب سایت نداشته باشید و یا وب سایت کنونی شما غیر حرفه ای و ابتدایی است، تصویری ذهنی از خود در ذهن مردم ایجاد می کنید که مناسب شما نیست. در مقابل، وجود یک وب سایت قدرتمند می تواند مهر تاییدی بر سازمان شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای ارایه خدمات و یا تخصص باشد.
 
3. وب سایت خوب به شما کمک می کند متمایز شوید و بیش تر دیده شوید.
چه شما یک شرکت کوچک باشید یا یک سازمان خیلی بزرگ، مخاطبین، شما را بر اساس واکنش اولیه خود نسبت به وب سایت شما می سنجند. اگر وب سایت رقبای شما بهتر از وب سایت شما باشد، و یا اگر چشم انداز و دورنمایی برای سایت خود در نظر ندارید ، فرصت های بسیاری را از دست خواهید داد و در عرصه رقابت عقب می مانید و با چشم انداز ها و اهداف خود فاصله خواهید گرفت.
 
4. وب سایت با شما امکان می دهد با هزینه کم به انسان های بیشتری دسترسی ذاشته باشید.
بر خلاف یک فروشنده حضوری، وب سایت می تواند همزمان به هزاران نفر خدمات رسانی کند. این امر شما را قادر می سازد پیغام خود را با هر کسی که مایل باشد آن را بشنوند وبه دنبال آن باشد در زمانی که مناسب اوست به اشتراک بگذارید. اگر یک پیغامی برای به اشتراک گذاشتن دارید ، وب سایت یکی از کم هزینه ترین راه حل های موثر موجود است.
 
5. وب سایت خوب عامل صرفه جویی در زمان است.
در صورتی که وب سایت شما به درستی طراحی و اجرا شده باشد، می توانید با اضافه کردن چند ویژگی ساده به آن، به مشتریان، کارکنان و سهامداران و دست اندکاران در صرفه جویی وقتشان کمک کنید. به جای صرف وقت و پول برای ارسال فکس و ایمیل اسناد به افراد ، اسناد را برای مشاهده در وب سایت بارگیری کنید و در صورت لزوم مردم را به وب سایت برای دسترسی به آنها ارجاع دهید. همچنین، اضافه کردن چیزی مانند بخش سوالات متداول به وب سایت می تواند نقش اساسی در صرفه جوی در زمان ایفا کند و فرصت های آموزشی برای افرادی که در صدد شناختن محصول، خدمات، و انجام اقدامات خیریه و... می باشد ایجاد کند.