رقابت در حوزه ی دوربین گوشی هوشمند روزبه روز شدیدتر می شود و پرچم داران شرکت ها هر روز بیشتر به این سمت متمایل می شوند که عکاسی محاسباتی و هوش مصنوعی را در دوربین ها به کار ببرند تا کیفیت عکس ها بهتر شود.

سامسونگ قصد دارد در تولید گلکسی نوت ۱۰ از حسگرها و تکنولوژی هایی مانند هوش مصنوعی جدید و حسگر شدت نور قوی تر استفاده کند.

اما سامسونگ در این زمینه عقب تر است و به جای استفاده از دو ابزار یادشده، بخش های سخت افزاری مانند دوربین دو دیافراگمی به دوربین گلکسی اس ۱۰  اضافه کرده است. شرکت کره ای اخیراً برای دستگاه های گلکسی، حالت شب (night mode) ارائه کرده که هنوز قابل رقابت با حالت شب ارائه شده توسط گوگل و هواوی نیست. اما به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد با گلکسی نوت 10 پله های ترقی را با سرعت بیشتری طی کند.

Let’sgodigital دو نشان تجاری جدید را رونمایی کرده که نشان می دهد سامسونگ قصد دارد ویژگی های هوشمند بیشتری را در دوربین گوشی های خود اعمال کند. این دو نشان تجاری smart ISO و AI-ISO  نام دارند که در دوربین ها، گوشی های هوشمند، حسگر دوربین ها و نرم فزارهای حسگرهای دوربین ها به کار می روند. بنابراین می توان این گونه برداشت کرد که سامسونگ قصد دارد راهی را طی کند که دیگر غول های تولیدکننده ی گوشی هوشمند طی کرده اند و حساسیت دوربین های گوشی های هوشمند خود را نسبت به میزان شدت نور افزایش دهد.

علاوه بر این، اخبار گذشته نشان می دهد سامسونگ برای گلکسی نوت ۱۰ سخت افزارهای دوربین را هم پیشرفته تر کرده است. این گوشی دوربینی سه گانه دارد که دیافراگم های f/1.5 و f/1.8 و F/2.4 دارند. همچنین سامسونگ یک حسگر تشخیص عمق مدت پرواز یا ToF به گلکسی نوت ۱۰ افزوده است تا امکان اضافه کردن جلوه‌های جدید به عکس وجود داشته‌ باشد.